Ataşehir İsmek

Şehrin en hızlı gelişen ilçesi Ataşehir 2008 yılında Kadıköy’den ayrılıp ilçe olması ile birlikte planlı yapılaşma konusunda önemli çalışmalara imza atmıştır. Başarısı elbette sadece bununla sınırlı kalmayan Ataşehir aynı zamanda eğitim alanında da her yaşa hitap eden imkanları bir araya getirmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek ve Ataşehir Belediyesi Atamem kurslarını bir arada bulacağınız ilçemizde aynı zamanda devlet kurumu olan Ataşhir Halk Eğitim Merkezi ve Ataşehir Mesleki Eğitim Merkezi kurslarından ücretsiz ve sertifikalı olarak yararlanacaksınız.
Ataşehir

Atatürk Mahallesi, Atatük Bulvarı, No:16

0216 688 89 36

Ataşehir İsmek Kursları
İlçe genelinde (Kayışdağı, Ferhatpaşa, İçerenköy ve Küçükbakkalköy) gibi şubelerle hizmet verilmekte, 16 yaş üzeri herkese sanat ve mesleki eğitim imkanı sunan İsmek Ataşehir Kursları; size en yakın noktadadır.

KÜÇÜKBAKKALKÖY
Ataşehir İsmek kursları kapsamında en fazla branşı bulableceğiniz şubelerden biri Küçükbakkalköy olup, mahalle sınırları içerisinde yer alan okulları ile dikkat çekmektedir. Onlardan biride Dilek Sabancı Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve Profösör Faik Somer Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi olup, aynı şekilde İsmek Küçükbakkalköy şubesi ile 60’tan fazla branşta eğitim imkanı sağlamaktadır.
Küçükbakkalköy

KAYIŞDAĞI
İstanbul’un en yüksek üçüncü yeri olan Kayış Dağı yaklaşık 500 metre yüksekliğinde olup, mahalle ismini bu dağdan almaktadır. Yaklaşık 40 bin insana ev sahipliği yapan Kayışdağı aynı zamanda şehrin en ünlü yüksek öğrenim kurumlarından biri olan Yeditepe Üniversitesi burada yer almaktadır. Aynı şekilde mesleki eğitim için Kayışdağı İsmek şubesi Küçükbakkalköy’den sonra en fazla branşı içermektedir.
Kayışdağı

FERHATPAŞA
Ataşehir ilçemize bağlı 17 mahalleden biri olan Ferhatpaşa Mahallesi 3 ilçeye (Maltepe, Sancaktepe, Ümraniye) sınır komşusu olup, Örnek mahallesinde olduğu gibi burada da yaklaşık 20 bin kişinin yaşadığı sanılmaktadır. Ataşehir İsmek kapsamında hizmet veren kurslardan biride Ferhatpaşa İsmek olup, diğer şubelere göre branş sayısı daha düşüktür. Detaylı bilgi ve branş listesi için görsele tıklayınız.
Ferhatpaşa

İÇERENKÖY

Alanaldı Caddesi, No:13

0216 479 86 78

Ataşehir Yabancı Dil Kursları
Ücretsiz yabancı dil eğitimlerinden yararlanmak için tüm şubelerimiz uygun olup, ingilizce ve arapça tüm şubelerimizde mevcuttur. İleri seviye arapça eğitimi almak isteyenler için tek seçenek Örnek mahallesi olup, Almanca eğitimi içinde tek seçenek Küçükbakkalköy şubesi olduğu görülmektedir. İlçemizde yaşayan yabancı vatandaşların Türkçe eğitimleri ise Batı Ataşehir şubesinde sağlanmaktadır.

Ataşehir Web Tasarım Kursu
Gelişen İnternet teknolojilerini daha etkin kullanmak isteyenler için Web Tasarım ve Web Uygulamaları Geliştirme branşı sadece Küçükbakkalköy şubesinde olduğunu bilmelisiniz. 192 Saat sürecek olan HTML ve CSS eğitimleri ile sizde Web sitesi tasarlama konusunda yeterli bilgi ve deneyim kazanmış olacaksınız. Tabii ki bu eğitimlere katılabilmek için öncelikle bilgisayar bilginiz orta ve iyi seviyede olmalıdır. Henüz bilgisayarı yeteri kadar bilmiyorsanız Bilgisayar Kullanımı branşı Küçükbakkalköy ve Ferhatpaşa şubelerinde bulunuyor.

Ataşehir Diksiyon ve Yönetici Asistanı Kursları
Kendinizi iş hayatında geliştirmek için ilk yapılması gereken etkili bir iletişim ve ikna kabiliyetine sahip olmaktır. Bunun için İsmek Diksiyon kursu ilçemizde Batı Ataşehir hariç 4 şubede bulunmaktadır. Yöneticiliğe adım atmak isteyenlerin ilk aşaması Yönetici Asistanı kursu ise sadece Kayışdağı şubesinde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir