Kategori: İsmek Kurs Merkezleri

Size en yakın ismek kurs merkezini görmek iletişim ve eğitim bilgilerinime ulaşmak istiyorsunuz

Mesleki Yeterlilik Belgesi

MYK Belgesi

Türkiye’nin ekonomisi sanayi ve üretime dayalı olduğunu biliyoruz. Ne petrolümüz ne de doğal gazımız bulunuyor. Fakat çok çalışkan ve üretken insanların yaşadığı bir ülkeyiz. Çalışanlarımızı daha profesyonel hale getirmek ve görev yaptıkları yerleri daha güvenli kılmak için 2015 yılı sonrası mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale geldi. Hatta bu işlemleri yürütmek için kısa adı MYK olan (Mesleki Yeterlilik Kurumu) hayata geçirildi.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İş Çalışanlarını İlgilendiriyor

İlk başladığında 40 olan zorunlu meslek sayısı şuan 80’in üzerine çıkmıştır. Evet, arkadaşlar 80’den fazla iş kolunda çalışabilmek için MYK tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan mesleki yeterlilik belgesi almanız gerekir. Sınav ile alınan belge ömürlük değildir. Mesleğinize göre 2 ile 6 ayıl arasında yenilemeniz gerekir.

Sınav Ücretli mi?

Evet, arkadaşlar sınavlar ücretlidir. Fakat devletimiz bunu teşvik etmek adına ücretlerinizi karşılıyor. Bu fırsattan yararlanabilmek için mutlaka belge almaya hak kazanmalısınız. 3 Hakkınızda da başarısız olursanız maalesef ücreti sizin ödemeniz gerekir.

Kursların Gün ve Saatlerini Görmek İster misiniz?

İsmek Kurs Saatleri

Türkiye ve Dünyanın en beğenilen ücretsiz eğitim kurumu İSMEK İstanbul’da yaşayanların sürekli ilgisini çekmektedir. Çalışan ya da öğrenim görenlerini en çok düşündüren ise kurs gün ve saatleridir. Çünkü iş ve okulları ile çakışmaması gerekir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi bunu dikkate alarak hafta içi gündüz ve akşam eğitimleri yanı sıra hafta sonu eğitimleri de düzenlemektedir.

Katılmak İstediğiniz Kursun Gün ve Saatlerini Görün
Peki, ilgilendiğiniz eğitim hangi merkezde, hangi gün ve saatlerde olduğunu görmek ister misiniz? Yapmanız gereken çok basit tıklayın, detayları birlikte görelim.

İklimlendirme Okulunda Kayıtlar Başladı

Yeni bir meslek fırsatı seni bekliyor

Muhteşem bir eğitim fırsatı daha hayata geçiyor. İklimlendirme okulu adı verilen bu uygulamada Isıtma, Soğutma, Klima ve Havalandırma eğitimleri bir arada yer alıyor. Hemde temel ve uzmanlık düzeyinde olacak şekilde planlanmıştır. Yeni bir meslek ya da mevcut mesleğinde kendini geliştirmek, sertifika sahibi olmak isteyen 18-30 yaş arası herkesi bekliyoruz.

İSMEK ve ISKAV işbirliği ile gerçekleşecek kurslar Güngören’de yer almaktadır. Temel eğitimleri 466 saat sürecek olup, sonrasında bu sektörde çalışmaya başlayan kursiyerlere ayrıca profesyonel eğitimlerde verilecektir. Yukarıda da belirtildiği gibi 18-30 yaş sınırlaması olup, eğitimler hafta içi her gün olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

2 Sertifikaya Aynı Anda Sahip Olacaksınız

Eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika yanı sıra kısa adı ISKAV olan (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) tarafından verilecek olan sertifikanın da sahibi olacaktır.

Fatih’te Bulunan Kurs Merkezi ve Uzmanlık Okulları

Grafikerlik Eğitimleri

İstanbul’un merkezi diyebileceğimiz bir yer Fatih, aynı zamanda tarihi yarımada olarak da bilinir. İstanbul’un kurulduğu ve genişlediği bu noktada kültür, sanat ve tarih bir arada yer almaktadır. Eğitim açısından da önemli bir yer olan Fatih İSMEK kursları denince en çok tercih edilen noktalardan biridir.

4 Tanesi Uzmanlık Okulu, 13 Şube Bulunuyor

Fatih ilçesinde İSMEK kursları denince 13 farklı nokta sizi bekliyor. Bunlardan 4 tanesi uzmanlık okulu (yabancı dil, bilişim, sanat ve muhasebe) ile ayrıca engelli vatandaşlarımızın temel, kültürel, sanatsal ve mesleki eğitimlerini karşılamak üzere planlanmış engelliler merkezi de bulunmaktadır. Türk İslam sanatları merkezi ile geçmişten günümüze gelen sanatsal faaliyetleri de doyasıya yaşayacaksınız.

Çapa (Fatih)

Çapa İsmek kurs merkezi

İstanbul’un en özel semtlerinden biri Çapa Tıp Fakültesi ile ünlü bu merkezde eğitim almak isterseniz size 50’den fazla dalda eğitim imkanı sunan şubemizi tanıtmak isterim. 5 Farklı derslik ve 25 öğretim kadrosu ile hizmet vermektedir.

Yiyecek İçecek Dalında Gelişmiş Eğitimler

En çok tercih edilen eğitimleri arasında hiç şüphesiz yiyecek ve içecek hizmetleri gelmektedir. 16 Farklı kurs seçeneği ile aşçılık, pastacılık ve diğer lezzet kursları bulunmaktadır. Hatta 12-16 yaş arası çocuklar ve gençler içinde aşçılığa ilk adımı atma imkanı sağlanmaktadır.

Ümraniye

Ümraniye Ücretsiz Kurs

İstanbul’un en kalabalık ilçeleri sıralamasında 4. sırada yer alan Ümraniye 35 farklı mahallede 700 Bin kişiye ev sahipliği yapmaktadır. 8 Farklı kursun bulunduğu ilçede kültür, sanat ve mesleki eğitimler yanı sıra sağlıklı ve zinde kalmanız için spor eğitim merkezi de bulunmaktadır. Aynı şekilde engelli vatandaşlarımızın temel ve mesleki eğitimleri içinde engelli eğitim merkezi hizmet vermektedir.

Spor Kursları (Aerobik, Pilates, Fitness, Crunch)

Egzersiz Eğitimleri

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı haline gelen spor faaliyetleri için artık para ödemeye son, İSMEK spor eğitim merkezlerinde (19 farklı noktada) kadın ve erkekler için Fitness, Aerobik, Pilates ve Crunch eğitimleri vermektedir. Fazla kilolardan kurtulmak, kas ve omurga yapısını güçlendirmek isteyen herkesi ücretsiz spor salonlarına bekliyoruz.

Çolpan İlhan Moda Okulu

Çolpan İlhan Moda Okulu

Günümüz koşullarında başarılı bir modacı olmak hiç de zor değildir. Çünkü ismek moda okulunda ihtiyacın olan tüm eğitimlere ücretsiz katılabiliyorsun. Stilistlik, modelistlik ya da dikiş alanında gerek duyacağın tüm eğitimler Çolpan İlhan moda okulunda seni bekliyor.

Avcılar

Avcılar Ücretsiz Kurs

İstanbul’un parlayan yıldızı Avcılar’da İsmek kursları 3 farklı noktada ilçe merkezi, parseller ve firuzköy semtlerinde hizmet vermektedir. Aynı şekilde avcılar belediyesi kültür ve gençlik merkezi yanı sıra kent evi ve sanat hayatına atılmak isteyenler İstanbul’un ilk belediye konservatuarı bulunmaktadır.

Haramidere İsmek

Haramidere

Esenyurt’a bağlı semtlerden biri olan Haramidere yani yeni ismi ile Güzelyurt mahallesi ücretsiz kurslar kapsamında şuan için sadece İsmek kurslarını içermektedir. İçerisinde 29 farklı branşın yer aldığı kursumuzda özellikle özgün branşlar sizi beklemektedir.

Bu İnternet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) resmi sitesi değildir. Bilgi edinmek için ismek.ist kurs başvuruları için kursiyer.ismek.ist adresini kullanmalısınız. Sitemizin amacı sadece haber değeri taşıyan bilgileri paylaşmaktır.